zdrowie_123ikonanowe_2015_75

Aktywna mama

autor: • 3 lipca 2015 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Wszyscy chcemy być piękni, wysportowani i zdrowi. Niestety często narzekamy na brak czasu, a duża ilość obowiązków skutecznie utrudnia nam codzienne wizyty w klubach fitness

Dlatego też coraz więcej ośrodków treningowych i wypoczynkowych zaczęło uwzględniać w swojej ofercie między innymi potrzeby młodych mam i kobiet w ciąży.

Ćwiczenia w ciąży
Świadomość kobiet w ciąży na temat dobroczynnych skutków ćwiczeń wykonywanych w okresie ciąży wzrasta niezmiernie szybko. Przyszłe mamy chcą zachować dobrą kondycję, przygotować mięśnie do wysiłku, jakim jest poród, ale także pragną przygotować swoje ciało do nieuchronnych zmian, które nadejdą wraz z pojawieniem się dziecka na świecie. Spacer na bieżni, rowerek lub ćwiczenia na piłce mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję mamy i dziecka, pod warunkiem oczywiście, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań lekarskich. To samo dotyczy specjalnych programów treningowych, na przykład pilatesu, czy innych zajęć ruchowych pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Dzięki gimnastyce w ciąży usprawniamy układ oddechowy i krążenia, przyśpieszamy przemianę materii, co ułatwia dojście do formy po porodzie, ćwiczymy tak ważne podczas porodu mięśnie Kegla, zmniejszamy ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu, bądź nieprawidłowego ułożenia dziecka, a także zapobiegamy bólom krzyża i innym dolegliwościom towarzyszącym ciąży.

Mama w klubie fitness
Nowoczesne kluby fitness wychodzą także naprzeciw potrzebom młodych mam, proponując specjalne kąciki dla dzieci, gdzie można zostawić swoją pociechę na jakiś czas pod opieką animatora. Dzięki temu, same mogą pójść spokojnie poćwiczyć nie martwiąc się o swoje dziecko. Niektórzy zachęcają nawet do wspólnych ćwiczeń z maluchami, na przykład na basenie, czy też korzystania z zabiegów relaksacyjnych w SPA.
Ciekawą opcją są także specjalne treningi fitness dla świeżo upieczonych mam. Należy jednak pamiętać, że kobiety tuż po porodzie powinny dać swojemu organizmowi czas na regenerację, na powrót mięśni brzucha do ich naturalnego ułożenia, a treningi powinny się rozpocząć od delikatnych ćwiczeń rozciągających. Warto też wiedzieć, że cały proces regeneracji odbywa się dużo sprawniej, jeśli pamiętamy o aktywności fizycznej w trakcie i przed zajściem w ciążę.

Rodzinne SPA

Patrząc z perspektywy całej rodziny, permanentny brak czasu, pęd życia i liczba rosnących obowiązków, nie sprzyja niestety chwilom spędzanym wspólnie i radosnemu uprawianiu sportu razem z najbliższymi. Z tego też powodu, coraz więcej ośrodków sportowych i wypoczynkowych, koncentruje swoją ofertę także na przygotowaniu specjalnych atrakcji dla dzieci i rodziców, dzięki którym mogą ciekawie spędzić czas razem. Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się też ośrodki SPA dla dzieci, które proponują świetną zabawę, przyjemne zabiegi relaksacyjne dla najmłodszych i inne atrakcje, a dzięki którym obowiązki rodzica nareszcie przestają być przeszkodą do zrelaksowania się w SPA.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>