drugs and medicines with natural plant extracts, homeopathic and naturopathic

Alergicy brońcie się!

autor: • 28 czerwca 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Objawy alergii przychodzą w jednym momencie i sprawiają, że trudno o niej zapomnieć. Alergia, katar sienny czy duszności to typowe symptomy, z którymi musimy się mierzyć jeśli na coś jesteśmy uczuleni

Zanim alergik zacznie przeciwdziałać różnym objawom warto zadbać o to, aby przede wszystkim sprawdził on na co jest uczulony. Alergiku! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to z pewnością jest to dobry moment. Same domysły nie wystarczą do tego, aby skutecznie walczyć z symptomami lub unikać kontaktu z alergenem. Kolejne działania podejmij dopiero wtedy, gdy dowiesz się już, na co jesteś uczulony.

Do jednej z najbardziej znanych alergii jest ta związana z pyłkami roślin. Osoby na nie uczulone powinny pamiętać, że wspomniane pyłki uaktywniają się rano i wieczorem. W miarę możliwości ogranicz zatem wychodzenie z domu w tym czasie, a będąc w mieszkaniu zamknij okna i drzwi. Uchronisz się tym samym przed intensywnym pyleniem i nieznośnymi objawami alergii.

W znacznie gorszej sytuacji są osoby uczulone na kurz, ponieważ ta alergia nie wie co to pory roku i obecna jest przez cały czas. Nie oznacza to, że nic się w tej kwestii nie da zrobić. Częste sprzątanie istotnie wpływa na komfort przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Zbieranie kurzu mokrą szmatką czy korzystanie z odkurzacza z filtrem wodnym to rozwiązania idealne dla alergików.

W walce z alergią nie pomagają nam również grube tkaniny. Nic tak dobrze nie zbiera kurzu jak ciężkie zasłony czy dywany z długiego włosia. Nawet gdy nie chcesz się ich pozbyć to pierz je często, nawet raz w tygodniu, używając do tego gorącej wody. Kurz jest dobrze zbierany również przez pokrowce na kołdry czy poduszki. Tam znajdują się całe połacie kurzu, a także roztocza. Warto zainwestować w poduszki i kołdry wykonane z tkanin barierowych.

Osobom uczulonym na sierść najlepiej zrobi mała izolacja od zwierząt. Nie chodzi tutaj o to, aby od razu pozbywać się z domu psa czy kota, ale raczej o podjęcie próby przebywania w różnych pomieszczeniach. Trzymanie zwierzaka na dystans z pewnością zmniejszy objawy. Dla tego rodzaju alergików nie są wskazane również wizyty w zoo, cyrku czy w stadninach konnych.

Źródło: Konkret PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>