kobieta_123ikonanowe_2015_79

Depilacja woskiem

autor: • 21 września 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

W jaki sposób szybko i dokładnie pozbyć się zbędnego owłosienia na ciele? Rozwiązaniem prostym, skutecznym i tanim, jest umiejętnie wykonany zabieg depilacji woskiem

Historia mówi, że pierwsze metody golenia ciała znane były już w starożytności. Od dawien dawna, gładkie i zadbane ciało, było uznawane za wzór piękna. Także dzisiaj, pragniemy mieć perfekcyjną, zdrową i wypielęgnowaną skórę, bez dodatkowego owłosienia.

Golenie w praktyce
Jedną z najpopularniejszych praktyk pozbywania się zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem. Może nie należy ona do najprzyjemniejszych i całkowicie bezbolesnych, ale za to jest bardzo skuteczna i stosunkowo niedroga. Dodatkowym plusem jest to, że można ją zastosować do właściwie każdej części naszego ciała. Należy jednak pamiętać, że na depilację woskiem nie powinny decydować się osoby, które mają rozszerzone naczynka lub żylaki, a także te, które cierpią na zapalenie żył, czy też mają alergię na wosk. Przeciwwskazaniem jest również zapalenie mieszków włosowych, ropnie lub inne stany zapalne skóry.
Aby uzyskać jak najlepszy efekt po goleniu, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, na dzień przed planowanym zabiegiem, należy zrobić dokładny peeling i o ile to możliwe, nie nakładać na ciało żadnego kremu, czy balsamu. Skóra przed depilacją powinna być oczyszczona i odtłuszczona. Po drugie, jeśli skóra po depilacji jest podrażniona, warto zastosować jakiś preparat z aloesem, czy też taki, który ma w składzie lidokainę. Po trzecie, ważne jest, aby usuwać owłosienie regularnie, najlepiej, co 3 – 4 tygodnie. I po czwarte, należy pamiętać, że depilacji nie wolno wykonywać zaraz po bezpośredniej ekspozycji na słońce, kiedy nasza skóra jest bardzo wrażliwa. Natomiast po usunięciu owłosienia, powinno się miejsca depilowane zabezpieczyć przed promieniowaniem UV, stosując odpowiednio wysokie kremy z filtrem. Efekt, prawidłowo wykonanego zabiegu, powinien utrzymywać się stosunkowo długo, bo aż do miesiąca. Wiele jednak zależy od tempa wzrostu naszego włosa.

Czego robić nie należy?
Błędów popełnianych podczas depilacji woskiem jest sporo. Pierwszym nieporozumieniem jest nakładanie wosku na skórę, bez sprawdzenia jego temperatury, co zazwyczaj kończy się bolesnym oparzeniem. Często też nie potrafimy właściwie nałożyć wosku i rozprowadzić go tak, aby pokrył całość włosów na obszarze depilowanym. Skutkuje to niedokładnym usunięciem owłosienia, przez co cały zabieg trzeba powtarzać kilkukrotnie. Narażamy się wtedy na nieprzyjemne podrażnienia skóry. Z kolei nałożenie zbyt dużej ilości wosku, może się skończyć tym, że zerwiemy cały naskórek i ryzykujemy w ten sposób powstaniem przebarwień. Warto pamiętać przy depilacji woskiem, że naklejony na rozgrzany wosk pasek, zrywamy poziomo, nigdy pionowo. Powinno się także odpowiednio mocno napiąć skórę i szybkim, sprawnym ruchem oderwać pasek. W przeciwnym razie narażamy się na powstanie siniaków lub innych wybroczyn na skórze. Musimy także pamiętać, że wosku nie wolno nakładać na miejsca, takie jak: łokieć, czy kolano. No i na koniec, warto wspomnieć, że stosowanie kosmetyków nawilżających po wykonanym zabiegu, to podstawa.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>