fitness woman

Ekstremalnie sporty ekstremalnych kobiet

autor: • 14 lipca 2016 • Lifestyle, Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Sporty ekstremalne zazwyczaj kojarzą się z odważnymi mężczyznami, których już sama postura może sugerować, że nie boja się naprawdę niczego. Tymczasem coraz więcej kobiet także decyduje się na spory zastrzyk adrenaliny. W jaki sposób podchodzą one do tego rodzaju aktywności?

Dreszczyk emocji nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Tego typu doświadczeń, połączonych nawet z grozą coraz częściej poszukują kobiety. One również lubią ekstremalne rozgrywki i chętnie poświęcają wolny czas na to emocjonujące zajęcie.

Panie najczęściej wybierają te działania, które wykonywane są w powietrzu, a więc skoki ze spadochronem lub loty paralotnią. Wypróbowało je 39% ankietowanych. Jedna czwarta Polek to fanki ekstremalnych sportów wodnych (nurkowanie, rafting). 14% respondentek miało okazję sprawdzić się natomiast w rajdach samochodowych, a 11% uprawiało ekstremalne sporty w górach.

Polki decydują się na sporty ekstremalne z wielu różnych powodów. Z jednej strony chcą one przeżyć coś zupełnie nowego (38%), a z drugiej zwyczajnie lubią adrenalinę. O niej wspomina właściwie jedna czwarta badanych pań. Co piąta kobieta wybiera sporty ekstremalne dla przyjemności, a 16% po to, aby sprawdzić, jakie są ich fizyczne możliwości. Nie da się ukryć, że kobiety chcą czuć ekscytację, emocje i sporą dawkę adrenaliny. Większość oczekiwań kobiet może zostać wypełniona właściwie od razu. Przez cały czas organizowane są nie tylko skoki ze spadochronem czy loty paralotnią, ale i przejazdy samochodem offroadowym czy skoki z wieży. Pozostaje tylko podjąć decyzję, czego chcemy spróbować.

Kobiety uprawiające sporty ekstremalne lubią mieć przy tym towarzystwo. 67% pań woli dzielić emocje towarzyszące tego typu rozrywkom z grupą, niż podchodzić do nich samodzielnie. Nic dziwnego – uprawianie sportu ze znajomymi zapewnia jeszcze większe emocje i dobrą zabawę.

Przygoda kojarzy się kobietom przede wszystkim z przeżywaniem ekscytujących emocji (33%), które mogą zapewnić im rozrywki gwarantujące zastrzyk adrenaliny. Jest również łączona z fascynującym zdarzeniem (32%) oraz niezapomnianym doświadczeniem (25%). W każdym wypadku wiąże się więc z przyjemnością i oderwaniem od pracy czy domowych zajęć. Mimo, że kobiety często są zabiegane i zapracowane, 45% byłoby w stanie poświęcić czas na rozrywki ekstremalne, a jedna trzecia – pieniądze.

Dzięki sportom ekstremalnym panie mogą nie tylko przeżyć przygodę życia, ale i oderwać się od codzienności czy pokonać własne bariery. Wystarczy jedynie podjąć wyzwanie i wybrać sport idealny dla siebie.

Źródło: InnovationPR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>