zdrowie123q

Implanty i ich zalety

autor: • 24 lutego 2016 • Najnowsze, Uroda, ZdrowieKomentarze: (0)

W kwestii uzupełniania braków w uzębieniu coraz częściej stawia się na implanty. Wiele osób nadal ma jednak wątpliwości czy to na pewno dobra metoda

Za co można cenić sobie implanty? Ci, którzy się na nie zdecydowali z pewnością doceniają ich trwałość i estetykę. Choć koszty leczenia nie są najmniejsze to zadowolonych nie brakuje. Gdzie tkwi ich sekret?

Bez zmian w wyglądzie

Utrata zęba wiąże się z miejscowym zanikiem kości. Sprawia to, że zmienia się nieco kształt szczęki i żuchwy. Implant dentystyczny pozwala zahamować ten proces, a także wpływa na dalszy rozwój kości. Jego zastosowanie jest szczególnie ważne w tych przypadkach, gdy kość zanika stosunkowo szybko.

Bez przygotowywania sąsiednich zębów

Według tradycyjnych sposobów niezwykle istotne było przygotowanie do całego procesu wstawienia mostu protetycznego także i sąsiednich zębów. Cała ta konstrukcja opierała się poniekąd na wspomnianych sąsiadujących zębach, co też pozwala stwierdzić, że były one od siebie zależne. Implant nie potrzebuje do istnienia żadnego bocznego wsparcia. Nie jest też konieczna ingerencja w zdrowe zęby znajdujące się obok.

Bez problemów w codziennym funkcjonowaniu

Osoby z ruchomymi protezami zębowymi często skarżą się na problemy w codziennym funkcjonowaniu. Luźna proteza powoduje dyskomfort przy jedzeniu czy gryzieniu, a duży ucisk dziąseł często wywołuje ból. Pojawiają się podrażnienia i zapalenia dziąseł. Innym problemem jest odczucie sztuczności w jamie ustnej, które przeszkadza w odbieraniu bodźców smakowych czy swobodnej wymowie. Implanty są najbliżej funkcjonalności naturalnych zębów. Nie ma z nimi problemów w kwestii gryzienia, jedzenia czy wymowy.

Bez kłopotów z higieną

Tradycyjne rozwiązania wiążą się też ze specjalnym rodzajem higieny. W przypadku implantów zębowych higiena wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku zębów naturalnych. Wystarczy regularne szczotkowanie i wizyty kontrolne u dentysty. Warto jednak wiedzieć, że implanty nie mają naturalnej, ochronnej tkanki, która stałaby na straży dziąseł. Trzeba samemu zadbać o to, by bakterie na nich nie zostawały

Bez ciągłych zmian

Jeżeli borykamy się z zanikiem kości to w przypadku naturalnych metod co pewien czas musimy korygować protezy. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, dobrej jakości implant jest jednak inwestycją na długie lata.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>