kobieta2_ikona_123nowe

Pokonać problemy z poceniem

autor: • 18 grudnia 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Z reguły osoby, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości, automatycznie sięgają po antyperspirant, jako panaceum na ich problemy. Warto jednak znać kilka dodatkowych metod radzenia sobie z brzydkim zapachem

Uciążliwy problem
Pachy, z racji rozmieszczenia na mapie ludzkiego ciała, są miejscem ciepłym i wilgotnym. A jak wiadomo, takie środowisko sprzyja rozwojowi licznych bakterii. Stąd niestety nieprzyjemny zapach, który na dobre potrafi zepsuć nam samopoczucie i pozbawić nas pewności siebie. Nadmierne wydzielanie potu to problem uciążliwy, ale istnieją sposoby, aby sobie z nim radzić.

Sposoby na nadmierną potliwość
Jednym z nich jest używanie antyperspirantów, do stosowania których przyznaje się nawet 90 proc. Amerykanów. Wszędzie na świecie cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ hamują wydzielanie potu, dając nam przy tym uczucie świeżości na długie godziny. Preparaty tego rodzaju, zawierają składniki aktywne, które skutecznie blokują ujścia kanalików w gruczołach potowych. Dzięki temu, mamy na pewien czas zapewnione poczucie komfortu i nie musimy się martwić mokrymi, nieestetycznymi plamami na ubraniu. Antyperspiranty są zdecydowanie najłatwiejszą formą zwalczania problemu z brzydkim zapachem. Są wygodne w użyciu, ponieważ zastosować je można dyskretnie w zasadzie w każdym miejscu. Należy jednak pamiętać, aby używać ich tylko na czystą i suchą skórę. Stosuje się je z reguły raz lub dwa razy na dobę, w zależności od preparatu, jakiego używamy i skali problemu.
Poza używaniem różnego rodzaju specyfików z drogerii lub apteki, można także zwrócić uwagę, aby ograniczyć w diecie spożycie kawy, ostrych przypraw, a także żywności wysokoprzetworzonej, gdyż one również wpływają na wzmożone wydzielanie potu. Warto natomiast jeść więcej produktów bogatych w błonnik i pić duże ilości wody. Przy problemach z nadmiernym poceniem, powinno się także zmienić kilka zasad w doborze garderoby. Warto nosić rzeczy zrobione z naturalnych, przewiewnych materiałów, unikać natomiast ubrań z tkanin sztucznych, w których skóra nie oddycha. Należy także pamiętać o ubieraniu się na tzw. cebulkę, bo wtedy z łatwością unikniemy przegrzania ściągając dodatkowe warstwy ubrania. Skuteczne w walce z nadmiernym poceniem mogą okazać się również preparaty zawierające szałwię. Szałwia w sposób naturalny ogranicza wydzielanie potu i można ją już kupić w formie wygodnych tabletek, które można mieć zawsze pod ręką. Nie wolno także zapominać, że najważniejsza w walce z brzydkim zapachem jest właściwa higiena osobista.

Alternatywa dla antyperspirantu
Jeśli, z jakiegoś powodu, nie chcemy kupować w sklepie gotowych antyperspirantów, alternatywą jest zrobienie takiego specyfiku samemu w domu. Dodatkowo, wtedy będziemy mieć pewność, że jest on oparty jedynie o składniki pochodzenia naturalnego, które sami do niego dodamy.
Najprostszym sposobem na wykonanie skutecznego antyperspirantu w domu, jest zmieszanie 3 – 4 łyżek oleju kokosowego i 1/4 szklanki sody oczyszczonej. Można także dodać odrobinę ulubionego olejku eterycznego, ale najlepiej takiego, który ma działanie antyseptyczne. Taki antyperspirant ma działanie antygrzybiczne i antybakteryjne i jest w 100 proc. naturalny.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>