Healthy lifestyle concept - vegetable bike

Rowery ze wspomaganiem

autor: • 20 lipca 2016 • Lifestyle, Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

„Nie oceniaj książki po okładce” – tak jednak jest zdecydowanie łatwiej. Podobnie jest w przypadku rowerów elektrycznych, które zalała fala krytyki zanim jeszcze dowiedzieliśmy się o nich więcej. Co jest prawdziwym mitem, a co jedynie brednią?

Rowery elektryczne znacznie różnią się między sobą. Trudno zatem powiedzieć, że wszystkie cechują się tym samym. Można jednak wyróżnić kilka właściwości, które będą odpowiednie dla każdego modelu. Po co właściwie kupować rower elektryczny skoro można od razu mieć skuter? Takie wątpliwości pojawiają się niezwykle często. Użytkownicy wspomnianych rowerów będą jednak wiedzieć, że  jazda na skuterze wymaga paliwa, a poruszać się nim można wyłącznie po ulicy (między samochodami i ich spalinami). W dodatku jedyna aktywność fizyczna jaką wykonujemy podczas jazdy skuterem to siadanie i wstawanie z niego. Wiele osób denerwuje też jego charakterystyczny warkot. Rowery elektryczne mogą natomiast wspomagać pedałowanie, ale nie zwalniają z niego całkowicie. Można zatem przez cały czas być aktywnym i to nie tylko jadąc prostą drogą po asfalcie, ale i po pagórkach czy odludnych miejscach. Nie da się również ukryć, że używanie roweru czyni nas bardziej eko.

Pojawiają się również opinie, że rower elektryczny jest jedynie dla osób starszych i to one czują się na nim najlepiej. Tak naprawdę jest to sprzęt dla ludzi w każdym wieku. Dlaczego zatem wyróżniane są osoby starsze? Dzięki e-bike’om mogą one po prostu dotrzymać tempa młodszym. Z drugiej jednak strony najmłodszym łatwiej jest na nich podążać za swoimi rodzicami. Nie można wyróżnić, grupy wiekowej, dla której jazda na rowerze elektrycznym byłaby niemożliwa. Wszystko zależne jest jedynie od indywidualnych predyspozycji zdrowotnych.

Ten aspekt łączy się z jeszcze jedną pogłoską. Utarło się już, że rowery elektryczne są dla wygodnickich i leniwych. Jak zostało już wspomniane, znaczna część rowerów tego typu nie zwalnia nikogo z wysiłku. Systemy zazwyczaj posiadają po prostu funkcje, które np. podczas jazdy pod górę ułatwiają pokonywanie przeszkód. Wjeżdżając pod górkę, jadąc pod wiatr czy po prostu pokonując dłuższą trasę, jazda będzie łatwiejsza.

Źródło: LEWIS

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>