42412750

Wychodzimy zimie naprzeciw – plakaty w stylu skandynawskim w naszym wnętrzu

autor: • 7 listopada 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Minimalistyczny, oszczędny w wyrazie styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych trendów dekoratorskich. Opiera się on na jasnych, stonowanych barwach, naturalnych lub bielonych drewnianych meblach, miękkich tkaninach i dodatkach, które sprawiają, że chłodne optycznie wnętrze staje się bardziej przytulne. Wśród nich na specjalną uwagę zasługują plakaty, a te odpowiednio dobrane sprawdzą się nie tylko w północnej estetyce.

Styl skandynawski kojarzy nam się z zimą i słusznie. Narzekamy czasami, że w Polsce jest mroźnie, a zimowe miesiące ciągną się w nieskończoność. Na północy sytuacja wyglądaj jednak o wiele poważniej. Skandynawowie walcząc z krótkimi dniami i niską temperaturą stworzyli styl, w którym jasne kolory mają ułatwić przetrwanie nocy polarnej, a koce i pledy zapewnić ciepło i komfort. Naszą uwagę przykuły jednak plakaty na ścianę. Styl skandynawski możemy wprowadzić do naszej aranżacji w subtelny sposób nie podporządkowując mu całej przestrzeni, a jedynie akcentując nasze zainteresowanie północną estetyką. Czy to dobre rozwiązanie?

Aranżacja wnętrz to nie jest zbiór niepodważalnych zasad, których trzeba ślepo przestrzegać. Wybierając z różnych stylów interesujące nas elementy możemy stworzyć oryginalny wystrój, który będzie o wiele ciekawszy, niż pokój od podłogi aż po sufit podporządkowany tej samej tendencji. Jeśli chodzi o plakaty – styl skandynawski je kocha. Wieszając na ścianie wzór z przedstawieniem majestatycznego jelenia, zimowego krajobrazu lub konika z Dalarna wprowadzimy północny klimat nawet do pokoju, który do tej pory wcale się z tą estetyką nie kojarzył. Jest to więc szybki sposób, by zmienić charakter naszego dotychczasowego wnętrza. Dodatkowo wiele z tych plakatów sprawdzi się doskonale jako zimowa i świąteczna dekoracja naszych aranżacji. – powiedział nam specjalista z portalu Redro.pl.

Zobaczmy więc przygotowane przez nas plakaty. Styl skandynawski z pewnością niejednego zaskoczy kolorowymi wzorami i wyrazistymi ornamentami. Obiecujemy, że nie będzie nudno!

Sztuka ludowa z konikiem w tle

Folklor może kojarzyć nam się z kurpiowskimi wycinankami lub strojami górali podhalańskich, jednak i na północy mamy do czynienia z zupełnie wyjątkową sztuką ludową. Na specjalną uwagę zasługują roślinne ornamenty, w których przeplatają się sylwetki ptaków i zająców. Energetyczne kolory takie jak niebieski, żółtym, pomarańczowy czy różowy znakomicie korespondują z jasnym wystrojem stając się wyrazistym dodatkiem. Największą popularnością cieszą się jednak przedstawienia konika z Dalarna – drewnianej figurki, która miała chronić domostwa przed złymi demonami.

24099198

https://redro.pl/plakaty/tematy/style/styl-skandynawski/

Północna przyroda jak z bajki

W Skandynawii znajdziemy wiele dzikich terenów niezamieszkałych przez człowieka. Ich pierwotny charakter sprawia, że są tak urzekająco piękne. Polodowcowe jeziora, strome fiordy, lasy i górskie szczyty – plakaty ukazujące malownicze widoki to znakomity sposób na to, żeby cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem nawet wówczas, gdy za oknem znajduje się ruchliwa ulica lub sąsiadujący blok. Charakterystyczne drewniane domki malowane na czerwono lub tęczowa zorza polarna to wzory, które sprawdzą się doskonale w jasnej aranżacji.

Podążając śladami renifera

Konik z Dalarna to nie jedyne zwierzę, które kojarzy się z północą. Drugim jest z pewnością majestatyczny renifer. Szukając eleganckiej i stylowej dekoracji wnętrza, która pomoże nam wprowadzić do wystroju zimowy, świąteczny klimat, warto postawić na odpowiednie plakaty. Styl skandynawski to prawdziwe bogactwo wzorów prezentujących sylwetkę tego rogacza. Na uwagę zasługują dwa, bardzo różne przedstawienia. Jedno nawiązuje do starodawnych rycin, na których zwierzęta ukazywane były z zachowaniem najdrobniejszego szczegółu, drugie to nowoczesne, geometryczne kompozycje przypominające origami.

Desenie, którymi można się otulić

21773226

https://redro.pl/fototapeta-xmas-nordic-szwu-z-jelenia,45433418

Zima kojarzy nam się z ciepłymi, wzorzystymi kardiganami. By oswoić trzaskające mrozy i sprawić, żeby nasz pokój stał się bardziej przytulny, warto zawiesić na ścianie skandynawskie plakaty z nietuzinkowym deseniem do złudzenia przypominającym gruby ścieg wełnianego swetra. Może on przedstawiać wspomniane już renifery, śnieżynki lub wzory zaczerpnięte z ludowych ornamentów. Taka dekoracja będzie się prezentować znakomicie, gdy za oknem prószy śnieg, a temperatura spadła mocno poniżej zera.

Skandynawskie plakaty to niezwykle efektowna ozdoba wnętrza, która sprawdzi się nie tylko w północnej estetyce. Umiejętnie dobrany motyw ozdobi także wystrój, który do tej pory zupełnie nie kojarzył nam się z tą stylistyką. Co więcej, szeroki wybór wzorów sprawia, że znajdziemy zarówno coś uniwersalnego, co będzie cieszyć nasze oczy przez cały rok, jak i przedstawienia o zimowo-świątecznym charakterze. Z taką ozdobą pokoju z łatwością przeczekamy chłodne miesiące!

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>