ikona1234ludzie_sport4

Zasady idealnego treningu

autor: • 31 października 2016 • Lifestyle, Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Kto powiedział, że ruch jest zarezerwowany wyłącznie dla pewnej hermetycznej grupy osób? Aktywność jest dla każdego! Od nas zależy jednak, jaka jej forma spodoba nam się najbardziej i czym będą dla nas treningi. Co możemy zrobić, aby nasze treningi był dobre?

Niezależnie od tego, ile mamy czasu i jakie predyspozycje przejawiamy, jesteśmy w stanie wybrać taką formę aktywności, która będzie dla nas dobra. Mając kilka minut czasu możemy np. wziąć skakankę i porządnie się zmęczyć. Wolisz robić brzuszki? Dlaczego nie!  Ci, którzy wolą taniec niech zapiszą się na kurs, a inni ćwiczą na drążku. Możliwości jest wiele. Wszystko zatem w naszych rękach.

Gdy już będziemy wystarczająco zmotywowani powinniśmy jednak zadbać o to, aby nasze treningi wpisywały się w pewne zasady. Dzięki temu łatwiej nam będzie podążać do celu, który sobie obraliśmy.

Podstawą naszych treningów powinna być wszechstronność. Dobrze jest, jeśli zawierają one ćwiczenia każdej partii ciała, a także wszystkich mięśni. Dzięki temu możliwe będzie ukształtowanie wszystkich mięśni i stworzenie proporcjonalnej sylwetki. Efektem tego będzie również właściwa postawa. Pomijanie partii, które naszym zdaniem nie potrzebują wzmocnienia, może prowadzić do utracenia odpowiednich proporcji masy ciała.

Nic nie przyjdzie nam jednak z wszechstronnych treningów, gdy nie będą one równocześnie systematyczne. Nieregularność treningów powoduje cofnięcie wypracowanych uprzednio efektów. Nie chodzi jednak o to, aby w ogóle nie robić przerw. Są one bardzo ważne, a nawet konieczne. Nie mogą jednak być zbyt długie. Co więcej, powinny zostać odpowiednio rozplanowane.

beautiful sexy young woman in gym

Przygotowując się do treningów nie warto ślepo wierzyć w wyznaczone przez innych plany i zamierzenia. Każdy z nas ma nieco inny genotyp, strukturę motoryczności czy upodobania. Nic zatem dziwnego, że warto podchodzić do sprawy w sposób indywidualny. Treningi – powinny przede wszystkim wpisywać się w nasze możliwości i upodobania. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy dopiero postanowiliśmy wejść w świat ćwiczeń i szeroko pojętej aktywności fizycznej. Nie zapominajmy też o przyjemności, która ma płynąć z treningów.

Jeśli jednak mowa o przyjemności to warto również wspomnieć o tym, jak ważna jest różnorodność wykonywanych ćwiczeń. Nie chodzi tutaj wyłącznie o to, aby treningi te były wszechstronne i oddziaływały na różne partie mięśni, ale były równocześnie urozmaicone, a więc ciekawe dla ćwiczących. Zmianę powinno się wprowadzać co 4-6 tygodni. Nie musi ona być jednak radykalna – wystarczy zastosowanie innej  pozycji, ilości powtórzeń czy serii albo obciążenia.

Po wymagającym treningu ważna jest również regeneracja. Każdy może mieć na nią inny pomysł. Po wysiłku warto pamiętać m.in. o odpowiednim odżywianiu i wystarczającej ilości snu. Zrelaksować można się również w trakcie masażu. W tym wypadku warto skorzystać z preparatów, które przyspieszają proces regeneracji. Wśród nich znaleźć można np. żel rozgrzewający REFITNER lub żel rozgrzewający REFITNER STRONG. Nie tylko łagodzą one dyskomfort mięśniowy, ale również wzmacniają je przed kolejnym wysiłkiem i pozwalają osiągać coraz lepsze efekty.

_DSC4548

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>