W osiąganiu coraz lepszych rezultatów i podtrzymywaniu odpowiedniego poziomu motywacji pomóc mogą różnego rodzaju akcesoria i gadżety. Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć, by na trasie biegowej kontrolować poziom swojego wysiłku, a także zwiększyć komfort biegania.

Akcesoria przeznaczone dla biegaczy nie mają na celu poprawy ich wyglądu i sprawienia bardziej profesjonalnego wrażenia, ale służą do kontrolowania stopnia wysiłku, analizowania przebiegniętego dystansu, tempa oraz wielu innych istotnych czynników. Dzięki nim dowiesz się m.in. ile kalorii podczas danego treningu udało Ci się spalić oraz jakie tętno miało się w trakcie biegu.

Cena poszczególnych gadżetów zależna jest od posiadanych przez nie opcji i stopnia zaawansowania technologicznego. Nie musisz jednak wydawać fortuny na drogie zabawki, by czerpać korzyści i frajdę z ich użytkowania. Wybraliśmy dla Was kilka przykładowych akcesoriów, które naszym zdaniem wspomogą twój trening i pozwolą Ci na lepsze poznanie swojego organizmu.

bieganie, regeneracja, zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie
fot. pixabay.com

Zegarek sportowy

Zegarek sportowy znajdzie zastosowanie zarówno wśród osób wykonujących zaawansowane treningi, jak i biegaczy-amatorów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z aktywnością fizyczną. W zależności od tego na jaki zegarek do biegania się zdecydujesz, będzie on wyposażony w większą, bądź nieco mniejszą – podstawową ilość funkcji. Zegarki sportowe mierzą zarówno przebyty dystans, prędkość, liczbę wykonanych kroków jak i liczbę spalonych kalorii. Niektóre z nich wyposażone są również w pulsometr.

Monitoruje on pracę naszego serca, dzięki specjalnemu sensorowi. Pozwala to nam na większą kontrolę swojego wysiłku, co z kolei przekłada się na lepszą efektywność kolejnych jednostek treningowych. Równie cenny okazać się może zegarek do biegania wyposażony w GPS. Dzięki lokalizatorowi łączącemu się z telefonem oraz dedykowanej aplikacji mobilnej dosłownie w każdym momencie prześledzisz swoją historię osiągnięć, a także porównasz najlepsze czasy na poszczególnych odcinkach trasy lub całej sesji treningowej.

Wodoodporne skarpetki

Mimo, że skarpetki same w sobie nie są żadną nowinką technologiczną, to jednak skarpetki wodoodporne pozwolą cieszyć się nieustającym komfortem, nawet wtedy kiedy zaskoczą Cię warunki pogodowe. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym szczególnym od klasycznych skarpet dla biegaczy. Wykonane są jednak z rozciągliwej wełny merynosów, dzięki czemu dopasowują się do stopy, nie tracąc mimo tego odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Takie skarpetki chronią zarówno przed przemakaniem jak i zimnem nawet w skrajnie trudnych warunkach. Są więc jak najbardziej wskazane dla miłośników biegów górskich i deszczowych warunków!

buty do biegania, sport, buty sportowe, bieganie
fot. pixabay.com

Słuchawki do biegania

Lubisz biegać słuchając swojej ulubionej playlisty, która dodatkowo mobilizuje Cię do cięższej i bardziej wytężonej pracy? Jeśli tak, to warto zaopatrzyć się w słuchawki idealne do biegania. Dokonując zakupu zwróć uwagę na ich wagę i rozmiar. Nie powinny być one zbyt ciężkie, bowiem będą przeszkadzać Ci w trakcie treningu. Powinny też mieć odpowiedni system mocowań, pozwalający na ich komfortowe użytkowanie. Warto zastanowić się również nad zakupem słuchawek bezprzewodowych, które są bardziej komfortowe i praktyczne od tych klasycznych.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne do biegania różnią się od zwykłych okularów, jakie nosi się latem na plaży. Przede wszystkim wykonane są z materiałów wyższej jakości i zapewniają dobrą widoczność nawet w nieco bardziej niekorzystnych warunkach. Większość modeli posiada panoramiczne i fotochromowe soczewki, idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz kształtu twarzy. Okulary przeciwsłoneczne będą przydatne zwłaszcza w letnie dni, kiedy słońce mocno daje się we znaki. Taki gadżet mimo, że nie poprawi osiąganych przez nas wyników, to z pewnością pozytywnie wpłynie na sam komfort treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here