Płytki ceramiczne umieszczone w łazience, które stanowią pokrycie ściany i posadzki, to jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów na wykończenie tego wnętrza. Oczywiście, możemy mieć obecnie do czynienia także z ciekawymi alternatywami względem tego sposobu wykończenia. Czy w takim razie wciąż warto korzystać z płytek?

Płytki odporne na zarysowania

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że coś wypadło ci z ręki i rozbiło się na podłodze? Może był to flakonik perfum, krem w szklanym słoiczku lub inny rodzaj kosmetyku? Jeśli tak, na pewno doskonale wiesz, jak łatwo zarysować szkłem posadzkę i jak wiele ostrożności wymagało od ciebie późniejsze sprzątanie.

To oczywiste, że nikt z nas nie chciałby uszkodzić posadzki (ani ściany). Dlatego właśnie wykorzystanie płytek ceramicznych może być dobrym sposobem. Są bardzo wytrzymałe, ich zarysowanie jest trudne, a powierzchnia nie ściera się w trakcie użytkowania. Dlatego też niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na przesunięcie mebli, czy nastąpi mały wypadek, będziesz mieć pewność, że przynajmniej podłoga w łazience pozostanie nienaruszona.

Płytki ceramiczne, w które nie wsiąka woda

Wiele materiałów, które możemy wykorzystywać w naszych domach, nasiąka wodą tuż po zetknięciu z nią. Przykładem są choćby panele winylowe, które mają tendencję do podnoszenia się, kiedy tylko znajdzie się na nich większa ilość wilgoci. A w łazience zawsze jest jej naprawdę dużo!

Właśnie dlatego warto zdecydować się na pokrycie posadzki i ścian płytkami ceramicznymi. Cechuje je mała nasiąkliwość, dzięki czemu nie wchłaniają wody do środka – a co za tym idzie, nie wchłaniają także wszystkich środków chemicznych, które mogą znaleźć się w wodzie, jak choćby mydło, detergenty i chemia gospodarcza, której używasz podczas sprzątania. Dzięki temu płytki nie odkształcają się, nie kruszą ani nie przebarwiają pod wpływem wody czy znajdujących się w niej substancji. Efekt? Oczywiście tak samo pięknie wyglądają łazienka przez wiele lat.

Ciekawe możliwości dekoracyjne

Być może płytki kojarzą ci się po prostu z nudnym, jednolitym wyposażeniem łazienki, w którym nie ma mowy o ciekawym wzornictwie. Ot, zwykłe kwadraty ułożone w szachownicę albo równe paski, być można nawet w nijakim kolorze. Czy właśnie tak jest?

Otóż nie! Nowoczesne płytki łazienkowe mogą być bardzo ciekawym dodatkiem do wnętrza w twoim domu. Przede wszystkim spójrz na to, ile mają kolorów i wzorów. Możesz swobodnie wybierać między płytkami jasnymi i ciemnymi, kolorowymi i uniwersalnymi, a także między unikatowymi kształtami, jak choćby płytki heksagonalne, trójkątne, w kształcie rybiej łuski lub chevron. W zależności od twojego wyboru, będziesz mógł stworzyć niepowtarzalne wnętrze, w którym płytki staną się istotnym elementem dekoracyjnym, a nie zwykłym tłem.

Zwróć uwagę także na ich kolory i ozdobne motywy, jakie posiadają, jak choćby mozaiki albo płytki patchworkowe. Wybierając je, z całą pewnością unikniesz nudy i stworzysz kompozycję, która będzie zachwycać nawet najbardziej wybrednych. A jeśli nie lubisz bogatego wzornictwa, możesz zdecydować się na minimalistyczną imitację naturalnego kamienia, która zapewni ci harmonijny, stonowany wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here