Jak prawidłowo czyścić uszy?

0
1242

Czyszczenie uszu jest czynnością, o której nie należy zapominać. To nie tylko kwestia higieny, ale również dbania o swój zmysł słuchu, bowiem brudne kanały słuchowe utrudniają prawidłowe odbieranie dźwięków. Patyczki do uszu są podstawowym narzędziem służącym do czyszczenia uszu. Należy jednak prawidłowo ich używać. Większość osób wkłada patyczki w przewody słuchowe, czego nie powinno się robić. Jak zatem powinno się używać patyczków do uszu?

Nawyk regularnego mycia uszu

Tak naprawdę, dla zachowania codziennej higieny wystarczy woda z mydłem. To właśnie nią powinniśmy myć uszy, uważając, żeby nie dostała się za głęboko w kanały słuchowe. Natomiast, jeżeli chodzi o używane przez większość osób patyczki do uszu, to ich przeznaczeniem jest czyszczenie wewnętrznej części małżowiny usznej i ewentualnie, samego początku kanałów słuchowych. Należy pamiętać, że usuwanie woskowiny na siłę, przyniesie nam pozytywnych efektów. A wręcz przeciwnie, możemy sobie zaszkodzić, uszkadzając bębenek lub podrażniając kanał słuchowy.

Uszy należy myć raz dziennie podczas brania prysznica lub kąpieli. Wówczas należy delikatnie umyć małżowinę z zewnątrz, używając tego celu wody z mydłem. Tego samego kosmetyku możemy użyć do umyć wewnętrznej części ucha, uważając, żeby niczego nie podrażnić i nie uszkodzić. Następnie, za pomocą patyczka do uszu należy dokładnie wyczyścić wewnętrzną część małżowiny. Jeżeli mamy dzieci, to od najmłodszych lat powinniśmy ich uczyć odpowiednich nawyków higienicznych. Mycie uszu, zdecydowanie powinno się wśród nich znaleźć.

Bądź świadomym konsumentem

Choć mogłoby się wydawać, że patyczki do uszu to produkt, którego kupno nie powinno sprawiać żadnych problemów – nic bardziej mylnego. Chociażby kwestia ekologii, na którą powinniśmy zwracać uwagę. W sklepach dostępne są patyczki papierowe, które pozwalają na ograniczenie zużycia plastiku. Jeżeli mamy taką możliwość, wybierajmy papierowe patyczki do uszu, które są obecnie dostępne w większości drogerii i marketów. Można je również zamówić przez internet. Oprócz samych patyczków, liczy się również ich opakowanie. Dlatego, warto szukać patyczków, znajdujących się w opakowaniach nadających się do recyklingu. Dzięki takim drobnym, świadomym wyborom, możemy wspólnie dbać o naszą planetę. A kupując produkty dobrej jakości, możesz dbać o swoją higienę osobistą, nie martwiąc się o możliwość alergii lub podrażnień. Wybierając się na następne zakupy lub robiąc zakupy przez internet, postaraj się świadomie wybierać poszczególne produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here