Poznaj najmodniejsze dziary w tym sezonie i pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Krótki poradnik nim zdecydujesz się na tatuaż

0
2495

Trudno jednoznacznie stwierdzić, które dziary są najmodniejsze w tym sezonie, gdyż wiodących trendów jest kilka. Są i takie, które przewijają się stale i są ponadczasowe. Dziś przedstawimy najmodniejsze motywy, a także podpowiemy, jak dbać o tatuaż. To pomoże Ci podjąć dobrą decyzję, kiedy już wybierzesz się do salonu tatuażu.

Po pierwsze: motywy zwierzęce

Zawsze modne były zwierzęce tatuaże i w tym sezonie są wśród najmodniejszych. Szczególnie powtarza się motyw wilka, a następnie tygrysa i lwa. Wszystkie te zwierzęta symbolizują siłę, lojalność oraz przywiązanie do swojej grupy społecznej. Często drapieżne zwierzęta są również wyrazem pokonywania swoich słabości. Oczywiście nie tylko dzikie zwierzęta w wydaniu realistycznym, kolorowym i trójwymiarowym pojawiają się wśród najmodniejszych dziar. Bardzo często mężczyźni wykonują również tatuaże ze swoimi pupilami, zwłaszcza psami, by upamiętnić je na całe życie.

Po drugie: motywy pop kultury

Kolejną grupą tatuaży, która pojawia się bardzo często są te z motywami i osobami pop kultury, które aktualnie są na czasie. Zatem w ostatnim czasie wielu mężczyzn robi tatuaże z maską Salvadora Dali, co niewątpliwie budzi skojarzenie z popularnym ostatnio serialem hiszpańskim „Dom z papieru”. Pojawiają się również wizerunki samego artysty. Z innych postaci popkultury ostatnio panowie często wybierali postać Jokera z serii komiksów i filmów o „Batmanie”. Oczywiście decydując się na, któryś z motywów popularnych trzeba być absolutnie pewnym, wszak taki tatuaż, aby w ogóle miał sens musi mieć sporą powierzchnię. Najlepiej wygląda na ramieniu, udzie albo plecach. Wielu mężczyzn z postaci popkultury wybiera sportowców, zwłaszcza piłkarzy i to ich wizerunki uwiecznia na ciele. Popularne są także niewielkie tatuaże przedstawiające symbole kultury masowej, np. fast foodowe jedzenie, jednak są to raczej rzadsze wybory.

Po trzecie: czaszki, anatomia i skrypty

Od wielu już lat motyw czaszki jest bardzo popularny w tatuowaniu. Pojawia się zarówno w towarzystwie kwiatów, krzyża, jak i zegara. Oczywiście ma odniesienie do życia i śmierci, a także przemijania. Samo uwiecznienie zegarów z datami ma na celu uwiecznienie ważnych chwil, takich w których czas się dla nas zatrzymał. Coraz częstszym wyborem są także tatuaże anatomiczno-mechaniczne, gdzie organy są przedstawione jako koła zębate albo fragmenty anatomii odsłonięte są metalowym zamkiem. Takie połączenia są niezwykle sugestywne i mogą budzić zarówno refleksję, jak i grozę. Mężczyźni chętnie decydują się także na skrypty i one znajdują się wśród najchętniej wybieranych tatuaży. Są wśród nich sentencje, aforyzmy czy nawet cytaty z tekstów piosenek np. wydziarane czcionką maszynopisu. Wśród czaszek i motywów przemijania pojawiają się także patriotyczne symbole. Tatuaże odwołujące się np. do Powstania Warszawskiego czy ogólnie II wojny światowej są nadal bardzo popularne.

Po czwarte: w jaki sposób dbać o tatuaż?

Jeśli już wiesz, jakie motywy są obecnie popularne wśród mężczyzn, to czas przybliżyć sposoby pielęgnacji tatuażu. Musisz wiedzieć, że jego wykonanie to jedno, a proces gojenia jest dość długi i trwa kilka tygodni. Trzeba w tym czasie nosić jałowy opatrunek, a także wcierać specjalny żel antybakteryjny i krem nawilżający dedykowany do tatuaży. Pielęgnacja tatuażu z easy tattoo jest bardzo prosta, wystarczy odrobina cierpliwości, by móc cieszyć się niepowtarzalnym efektem. Bardzo ważna jest również ochrona przed słońcem, wszak osoby, które mają tatuaże nie stronią od opalania. Oczywiście w trakcie gojenia jest ono wykluczone, jednak kiedy już wszystko jest w porządku, można także się opalać. Najlepiej wybrać emulsję do opalania z faktorem 50 plus dedykowaną do tatuażu, która ochroni miejsce przed jego blaknięciem. Świetnie sprawdzi się produkt easy tattoo, który przy okazji nawilża skórę.

Nim zdecydujesz się na tatuaż musisz dobrze zastanowić się nad motywem, a także miejscem na ciele, na którym chcesz go wykonać. Niektóre są bardziej bolesne i są to rzecz jasna powieki, okolice miejsc intymnych, a także żebra. Jednak prawdziwy mężczyzna bólu się nie boi, zatem na pewno sobie poradzisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here