Aktywność fizyczna w dobie dzisiejszych czasów jest bardzo ważna. I choć stwierdzenie to może brzmieć jak powtarzane często frazesy, to bynajmniej takim frazem być nie powinno. Ruch jest ważny. Trzema mieć taki asortyment jak: spodenki, T-shirt, buty, ręcznik, woda, torba sportowa Nike i można ruszać na siłownię lub fitness.

Ruch to zdrowie

Obecnie ocenia się, że tryb życia człowieka zmierza nieuchronnie ku dolegliwościom, które już dziś można śmiało określić. Prawie wszystkie bowiem te przyszłe dolegliwości mają być związane z obecnym „unieruchomieniem”. Człowiek siedzi w drodze do pracy – w aucie lub w komunikacji, przez minimum osiem godzin w pracy, siedzi wracając do domu, a następnie domu (przy kawie, przed telewizorem, albo komputerem). Wygody, które zostały wymyślone na przestrzeni lat są dobre i z pewnością korzystne (choćby dla prędkości wykonywanych czynności), ale sprawiły, iż człowiek „osiadł” w jednym miejscu. A sprawność fizyczna nie wynika już jak dawniej z samego faktu wykonywania pracy, ale trzeba o nią samemu powalczyć. Tym bardziej, że ciało ludzkie jest w gruncie rzeczy stworzone do ruchu, a długotrwała stabilność w tym względzie mu nie służy. Brak ćwiczeń i jakiegokolwiek sportu powoduje zwyrodnienia kręgosłupa, kości i stawów, otyłość, a także negatywnie wpływa na nastrój. Chyba więc nie trzeba dłużej przekonywać, że gra jest warta świeczki. Poza tym cóż to szkodzi, w czasie dwóch wieczorów w tygodniu zamiast oglądania telewizji czy serfowania w Internecie, spakować torbę sportową Nike i wybrać się na siłownię albo do klubu fitness. Zwłaszcza wiosną, gdy robi się coraz cieplej i można wybrać np. siłownię na zewnątrz.

Od czego zacząć?

Jest już jasne, iż dla własnego zdrowia – tak fizycznego, jak i psychicznego – dobrze jest podjąć wysiłek i wejść na drogę ćwiczeń. A dziś możliwości jest całe mnóstwo, siłownie i kluby fitness mnożą się obecnie jak grzyby po deszczu. W kwestii asortymentu sportowego, odzieży i niezbędnych akcesoriów (jak choćby wygodne torby sportowe Nike), wybór jest przeogromny. Jedynie, czego potrzeba to trochę chęci, aby wybrać się do sklepu i dokonać odpowiednich zakupów. Kwestie finansowe nie powinny w tym przypadku stanowić znaczącej bariery, ponieważ ceny kształtują się na bardzo różnych poziomach – w zależności od możliwości. Zresztą, torba sportowa Nike jest tak popularna, że w wielu szafach już się znajduje, tak jak wygodna bluzka, spodenki i buty. Kolejny krok to karnet na siłownię oraz trochę chęci by porzucić stare niezbyt dobre „stacjonarne” nawyki. Motywację mogą tu stanowić: fakt dbałości o zdrowie, kondycję fizyczną, ładnie wyrzeźbione ciało, a także myśl o dobrym samopoczuciu – za sprawą hormonów szczęścia (endorfin) wytwarzających się na skutek aktywności.

Nie ma więc nad czym się zastanawiać. Plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Niech więc torba sportowa Nike będzie zawsze spakowana w oczekiwaniu na kolejny sportowy wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here